O výrobcích

Dřevo

Základním materiálem v naší výrobě je kvalitní smrkové dřevo. Dřevěné části kruhového průřezu vznikají frézováním a broušením mimostředových smrkových hranolů získaných podélným čtvrcením nejkvalitnější, pečlivě vybírané smrkové kulatiny českého původu. Výsledkem je masivní konstrukční materiál o průměru 140 mm (160 mm, 120 mm) s minimální tendencí praskání. Ostatní dřevěné části tvoří skandinávský smrk, zaručující pro svou hustotu potřebnou pevnost a odolnost. Některé detaily vyžadují použití tvrdých dřevin (např. jasanové tyče u zábradlí).

Smrkové dřevo je ošetřeno hloubkovou impregnací wolmanitem CX8, schváleným jako hygienicky nezávadný výrobek s použitím na dětská hřiště.

Ocel

Kovové komponenty jsou nejčastěji z nerezavějící oceli (skluzavky, kolotoče, zařízení pro hry s vodou, žebřiny, hrazdy, požárnické tyče a pod.). Kovové konstrukce hrázděných pyramid jsou ošetřeny žárovým zinkem a vysoce odolnou technologií lakování. Některé barevné kovové doplňky jsou lakovány práškově (komaxit). Kotvení prvků je řešeno výhradně žárově pozinkovanou ocelí.

Lana, sítě

Lana vyrábíme v systému švédské firmy POLYFIX z 16 a 18 mm silného lana HERKULES s ocelovým jádrem.

Plasty

Plasty jsou v našem sortimentu zastoupeny méně, většinou v podobě polyetylénu (pružinové kolébačky, spojovací prvky sítí) nebo laminátu u plastových skluzavek.

HPL

HPL je materiál s výjimečnými vlastnostmi. Odolává všem povětrnostním vlivům, nárazům, je stálobarevný a dobře se opracovává. Používáme jej proto na některých střechách, šikmých plochách a skluzech, hlavně v rámci systému 18+.

Spojovací materiál

Pozinkované šrouby a nerezové vruty.